• Vianočná akadémia

• Potešiť, pohladiť dušu a prežiť atmosféru krásnych sviatkov v našej škole sme si pred Vianocami splnili.

• Koledovanie

• Piesňami za doprovodu akordeónu sme celú našu obec potešili, zavinšovali a popriali krásne sviatky. A veruže aj nádielku sme dostali. Veríme, že tento zvyk urobil radosť ľuďom a my sme si odniesli kúsok tradície v našom srdiečku.

• Vianočná nálada

• Blížia sa najkrajšie sviatky v roku. V našej škole to teda bolo vidieť a cítiť zo všetkých kútov. Foto kútik, ktorý sme nachystali v spoločenskej miestnosti ožil vianočnou náladou, keď sme sa všetci zladili do modro biela a dokonca aj náš psík, ktorého zbožňujeme s nami šantil. Spravili sme si krásne fotky, užili si tej atmosféry. Veď posúďte sami, aké dielo sa nám podarilo.

• Mikuláš

• Zavítal k nám vzácny hosť , doniesol nám darov dosť. My mu zato všetko krásne ďakujeme a tešíme sa o rok zas. Či sme počúvali veríme, že áno. Ale sľúbili sme, že sa to o to viac snažiť budeme. Sme vďační za návštevu milú, za tie slová povzbudivé, budeme ich nosiť v srdci a konať tak, aby sme ukázali, že sme slušní.

• Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok.

• Tak stačí málo a urobíte radosť a potešíte srdiečko. Nabalili sme tri plné krabice, ďakujeme naším rodičom za ich darčeky, ktoré sme pobalili, starostlivo uložili a zaniesli na obecný úrad, kde potom už putovali k tým, ktorých sme mali potešiť.

• Lucia

• V kalendári je 13. decembra. A vo svete ovplyvnenom kresťanskou tradíciou sa oslavuje sviatok svätej Lucie. Ide o dátum, ktorý sa spája s mystičnom, mágiou, tradíciami a legendami. Naši dôchodcovia v klube, ktorý majú v našej obci nám ukázali a porozprávali, ako sa tento sviatok slávil. Očistili nás od všetkých škodlivých veci aj od zlých známok v škole. Spoločne sme si zaspievali koledu, ukázali im troška z nášho Vianočného predstavenia a veľmi im ďakujeme za pohostenie a ich milé prijatie. Nabudúce sa tešíme znova.

• Advent a anjelské žrebovanie

•  Na nástenke v našej škole je obrovský Mikuláš, ťahá sane plné malých balíčkov. Očíslované sú od jedna po 24. Žeby adventný kalendár? Každý deň sme žrebovali kamaráta, ktorého čakala sladká odmena . Tiež sme si vylosovali spolužiaka, ktorému sme boli anjelom. Pomáhať a robiť dobre skutky bolo našou úlohou a posledný deň v škole mu odovzdať darček, ktorým by sme ho potešili. Na nástenke v našej škole je obrovský Mikuláš, ťahá sane plné malých balíčkov. Očíslované sú od jedna po 24. Žeby adventný kalendár? Každý deň sme žrebovali kamaráta, ktorého čakala sladká odmena . Tiež sme si vylosovali spolužiaka, ktorému sme boli anjelom. Pomáhať a robiť dobre skutky bolo našou úlohou a posledný deň v škole mu odovzdať darček, ktorým by sme ho potešili

• Projekt Záložka do knihy spája školy.

• Česko-slovenský projekt Záložka do knihy spája školy: Radosť z čítania ukrytá vo veršoch básní a v próze organizuje Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave v spolupráci s Národným pedagogickým múzeom a knižnicou J. A. Komenského v Prahe pre základné školy a osemročné gymnáziá. Tento rok sme si vybrali tému hrady. Keďže máme na Slovensku nádherné pamiatky, vybrali sme si Spišský hrad. Prečítali sme si povesť, ktorá je s týmto hradom spojená a tá ožila aj v našich ilustráciach, ktoré sme kreslili na záložky. Našou partnerskou školou je Základná škola v Ryžovisti. Spravili sme im balík, v ktorom boli knihy, kde si môžu prečítať povesti o našich hradoch , puzzle s témou hrady a tiež hru kvarteto. Starostlivo zabalená škatuľa putovala na poštu. Netrvalo dlho a my sme tiež dostali balík. Boli v ňom záložky s témou knihy Malý princ. List od pedagogických zamestnancov , sladkosti, kniha Malý princ v českom jazyku , kniha ... a prospekty o okolitej prírode a atrakciach. Tešili sme sa a boli vďační za balík a krásne záložky.

• Rómska kultúra

• Okolo nás žijú ľudia, ktorí sú verím pyšní na svoju kultúru a vedia o nej rozprávať, byt na ňu hrdí a nás ostatných obohatiť o ich zvyky, tradície, tradičné jedlá, hudbu a ukázať, čo je pre nich typické a čomu sa venujú. Ďakujeme za krásne knihy v rómskom jazyku , za prednes básní a odprezentovanie vašej kultúry. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavosti a sme radi, že ste nás boli pozrieť a naučiť niečo nové.

• Besiedka :Úcta k starším

• V našej obci sme si uctili naších najdrahších. Pripravili sme si pre nich piesne a veríme, že potešili aj ich dušu.

• Historická hudba

• Mali sme vzácnu návštevu vďaka ktorej sme sa preniesli do minulosti. Keď vládli králi a kráľovné, na zámku sa konali slávnosti, kde sa tancovalo a hralo. Po svete chodili potulný speváci, trubadúri , ktorý svojimi piesňami a hrou na hudobný nástroj spríjemnili ľuďom ich čas. Spoznali sme mnoho zaujímavých nástrojov a započúvali sa do tónov a textov tohto žánru. Bolo to zaujímavé a poučné.