• Marec - mesiac knihy

• V mesiaci marec sme venovali zvýšenú pozornosť predovšetkým knihám a čítaniu, keďže už od roku 1955 je vyhlásený za mesiac knihy. V školskom klube čítali žiaci svojím spolužiakom každý deň z kníh Operácia orech a iné dedkoviny od Andrey Gregušovej, od Ruda Mórica Malý veľký kamarát, od Davida Williamsa Najhoršie deti na svete a Rozprávky od výmyslu sveta od Jozefa Pauloviča. Okrem toho sme na výtvarnej výchove vyrábali obaly na prečítané knihy. Deti sa tešili aj na Týždeň hlasného čítania. Od pondelka 21. marca až do nedele 28. marca sa v každej rodine našich žiakov rozčítala kniha podľa vlastného výberu. Čítať mohli ocino, mamina, súrodenec, starí rodičia a samozrejme naši žiaci. Tí najaktívnejší boli ocenení diplomom. A veruže ich bolo veľmi veľa.

• Karneval

• „Čo je tu dnes veľký bál? A či dáky karneval? Sprievod masiek krúži v kruhu, jedna maska strieda druhú.“ Takto to vyzeralo aj na karnevale ZŠ v Harmanci. Zaspievali sme si pesničku Fašiangy, Turice a spravili sprievod po škole. Miestami sme mali pocit, že sme sa ocitli v rozprávkovom svete, kde prišiel batman, rytier, mačka, víla, Elza krásna, či ninjovia, aj striga milá. Nechýbala Hermiona, krvavá sestrička, motýľ a či kráľovná. To sa však len naša trieda premenila na jednu úžasnú karnevalovú párty. Dvorný šašo, Pipi, víla, družička, princezné, bojovník z Marvelu a policajt, po celý čas nás zabávala aj veštica Dorotka. A keď sme už nevládali, prišlo ďalšie a ďalšie prekvapenie v podobe pohostenia a sladkých odmien. Nielen tanec, ale aj súťaže vyčarili na tváričkách detí úsmev. Vysmiati, vytancovaní, unavení, ale nič to. O rok sa opäť tešíme na náš skvelý školský karneval.